Ako opticky premeniť malý byt na väčší

Veľkosť bytu sa bohužiaľ nafúknuť nedá, ale možností, ktorými ho môžete opticky zväčšiť je mnoho. Asi všetci sa zhodneme na tom, že je vždy lepšie, ak má priestor „pár metrov navyše“. Ak neviete, ako to docieliť, čítajte ďalej.

1.    VYBERAJTE SVETLÉ FARBY

Faktom je, že tmavé farby priestor zmenšujú, zatiaľ čo svetlé odtiene priestor otvárajú a tým ho opticky zväčšia. Práve z toho dôvodu by ste mali na tmavé farby a tapety na stenách zabudnúť, pretože síce môžu vyzerať dobre, ale tým že pohlcujú svetlo, tak priestor vizuálne stiesňujú. Ak nechcete, aby váš byt pripomínal nemocnicu, siahnuť môžete aj po iných farbách, napríklad svetlo ružovej, zelenej, modrej alebo sivej.

Autor: vanitjan

2.    UMIESTNITE ZRKADLO OPROTI OKNU

Dojem väčšieho priestoru vám pomôže docieliť aj zrkadlo, ktoré umiestnite správne v priestore. Najlepším trikom je položenie zrkadla oproti oknu, kde sa bude svetlo odrážať a docieli tým ilúziu druhého okna. Opticky sa touto hrou so zrkadlami interiér otvorí a zväčší.

Autor: mrsiraphol

3.    INVESTUJTE DO MULTIFUNKČNÉHO NÁBYTKU

Práve pri malom byte sa počíta každý centimeter a preto by ste mali vyberať nábytok, ktorý plní dvojitú úlohu. Dobrým nápadom je napríklad posteľ na kolieskach, ktorú môžete cez deň zložiť na pohovku a sledovať televíziu. Do obývačky si môžete kúpiť taburet, ktorý bude plniť funkciu aj ukladacieho priestoru, prípadne rozkladací stôl môžete využívať na stolovanie alebo aj na prácu.

4.    POPREMÝŠĽAJTE NAD SYSTÉMOM ORGANIZÁCIE

Rôzne vychytávky v podobe organizérov vám môžu pomôcť pri skladovaní vašich vecí. Police môžete napríklad obložiť malými košíkmi, ktoré navonok vyzerajú jednotne a zamaskujú neporiadok a množstvo vecí.

Autor: alexandercho

5.     VYUŽITE NETRADIČNÉ ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Obrovským problémom malých priestorov je málo úložného priestoru. Avšak v súčasnosti existujú rôzne dizajnérske nápady na nástenné a stropné systémy, alebo skryté zásuvky.

 

 

 / 

Prihlásiť sa

Poslať správu

Moje obľúbené